2018

«ԵՎՐԱՍԻԱԿԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՄԻՈՒԹՅՈՒՆ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ»

ԱՄԵՆԱՄՅԱ ԲԻԶՆԵՍ ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻ ՆԱԽՆԱԿԱՆ ԾՐԱԳԻՐ

Հայաստանի Հանրապետություն, ք. Ծաղկաձոր

 (0104.06.2018 թ.)

01 հունիսի 2018 թ., ուրբաթ

12:30-14:00 Համաժողովի մասնակիցների տեղափոխում ք.Ծաղկաձոր:

14:00-24:00 Համաժողովի մասնակիցների գրանցում:

14:00-24:00 Բնակեցում հյուրանոցում: Հանգիստ:

14:30-15:30 Ճաշ:

15:30-19:00 Էքսկուրսիա դեպի ճոպանուղի և Ծաղկաձորի տեսարժան վայրեր:

20:00-22:00 Գալա ընթրիք: Մշակութա-ժամանցային ծրագիր:

02 հունիսի 2018 թ., շաբաթ

09:00-10:00 Նախաճաշ:

09:00-10:30 Համաժողովի մասնակիցների տեղափոխում ք. Ծաղկաձոր:

09:00-10:30 Լրագրողների տեղափոխում ք. Ծաղկաձոր:

10:00-11:00 Համաժողովի մասնակիցների գրանցում:

10:30-11:00 Լրատվամիջոցների գրանցում:

11:00-12:00 Բիզնես Համաժողովի պաշտոնական բացման արարողություն:

Պլենար նիստ՝

«ԵԱՏՄ ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԵԼՔԸ ԴԵՊԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ԱՇԽԱՐՀԻ ՀԵՏ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆՈՐ ՄԱԿԱՐԴԱԿ»

Մոդերատոր՝

– Կազմկոմիտե:

Ողջույնի և բացման խոսքեր՝

– Հայաստանի Հանրապետության Առևտրաարդյունաբերական պալատ;

– Հայաստանի Հանրապետության Կառավարություն;

– Եվրասիական Տնտեսական Հանձնաժողով;

– Ռուսաստանի Դաշնության Առևտրաարդյունաբերական պալատ;

– Բելառուսի Հանրապետության Առևտրաարդյունաբերական պալատ;

– «KAZAKH INVEST» արտահանման և ներդրումների ազգային գործակալություն;

– Ղրղզստանի Հանրապետության Առևտրաարդյունաբերական պալատ;

– Փոքր և միջին արտահանողների ասոցիացիա:

12:00-12:30 Մամլո ասուլիս:

12:00-13:00 Սուրճի ընդմիջում:

13:00-15:00 ԿՈՆՏԱԿՏԱՅԻՆ ԲՈՐՍԱ: В2В ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐ:

15:00-16:30 Ճաշ:

16:30-18:00 Կոնֆերանս՝

«ԵՏՄ ԱՆԴԱՄ- ԵՐԿՐՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ, ԲՈԼՈՐ ԱՐԴՅՈՒՆԱԲԵՐԱԿԱՆ ՈԼՈՐՏՆԵՐՈՒՄ ԿՈՈՊԵՐԱՑԻԱԻ ԱՄՐԱՊՆԴՈՒՄԸ ՀԱՄԱՏԵՂ ՁԵՌՆԱՐԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՍՏԵՂԾՄԱՄԱՄԲ»

Մոդերատորներ՝

– ՀՀ Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարություն;

– Ռուսաստանի Դաշնության Առևտրաարդյունաբերական պալատ:

Ելույթներ և զեկույցներ՝

– ՏԿԴ ԳՀԻ:

Հարցեր և քննարկում:

16:30-18:00 Սեկցիոն նիստ (կլոր սեղան)՝

«ՔԱՂԱՔԱՇԻՆՈՒԹՅԱՆ ՈԼՈՐՏԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ ԵՏՄ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ: ՇԻՆԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՈՐԱԿԻ ԲԱՐՁՐԱՑՈՒՄ, ՇԻՆԱՐԱՐԱԿԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՐՏԱՀԱՆՄԱՆ ԱՃ»

Մոդերատորներ՝

– Հայաստանի Հանրապետության Կառավարությանն առընթեր քաղաքաշինության պետական կոմիտե;

– Ռուսաստանի Դաշնության Շինարարության և բնակարանային- կոմունալ տնտեսության նախարարություն;

– Հայաստանի Շինարարների միություն:

Ելույթներ և զեկույցներ՝

– Հայաստանի Ճարտարապետների միություն:

Հարցեր և քննարկում:

16:30-18:00 Սեկցիոն նիստ (կլոր սեղան)՝
«ԵՏՄ ԱՆԴԱՄ ՊԵՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՎԱՐԿԱՅԻՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏՈՒԹՅԱՆ ԲԱՐՁՐԱՑՈՒՄԸ ՈՐՊԵՍ ԵՎՐԱՍԻԱԿԱՆ ԻՆՏԵԳՐՄԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԳՈՐԾՈՆ ԵՎ ԲԱՆԿԱՅԻՆ ԵՐԱՇԽԻՔՆԵՐԻ ԴԵՐԸ»

Մոդերատորներ՝

– Հայաստանի Կենտրոնական բանկ;

– Հայաստանի Արտահանման ապահովագրական գործակալություն;

– Ռուսական Արտահանման ապահովագրական գործակալություն ԷԿՍԱՐ:

Ելույթներ և զեկույցներ՝

– Ինեկոբանկ;

– ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ:

Հարցեր և քննարկում:

16:30-18:00 Սեկցիոն նիստ (կլոր սեղան)՝
«ԿԱՐԵՎՈՐԱԳՈՒՅՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅԱՆ ԴԵՂԱՄԻՋՈՑՆԵՐԻ, ԱՌԱՋՆԱՀԵՐԹ ԴԵՂԵՐԻ ԵՎ ԲՇԿԱԿԱՆ ՆՇԱՆԱԿՈՒԹՅԱՆ ՊԱՐԱԳԱՆԵՐԻ ՆԵՐՄՈՒԾՄԱՆ ՓՈԽԱՐԻՆՈՒՄԸ ՈՐՊԵՍ ԴԵՂԱԳՈՐԾԱԿԱՆ ՈԼՈՐՏԻ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՀԻՄՆԱԿԱՆ ԽՆԴԻՐ»

Մոդերատորներ՝

– Հայաստանի Հանրապետության Առողջապահության նախարարություն;

– Ղազախստանի Հանրապետության Առողջապահության նախարարություն:

Ելույթներ և զեկույցներ՝

– Դեղերի և բժշկական տեխնոլոգիաների փորձագիտական կենտրոն;

– Լիկվոր:

Հարցեր և քննարկում:

18:30-20:00 Ընթրիք:

20:00-22:00 Ժամանցային ծրագիր:

03 հունիսի 2018 թ., կիրակի

09:30-11:00 Նախաճաշ:

11:30-13:00 Կոնֆերանս՝
«ԵՎՐԱՍԻԱԿԱՆ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՄԻՈՒԹՅԱՆ ԱՆԴԱՄ ԵՐԿՐՆԵՐՈՒՄ ԿԻՐԱՌՎՈՂ ԳՅՈՒՂԱՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ԱՐՏԱԴՐԱՆՔԻ ԵՎ ՍՆՆԴԻ ԱՐՏԱՀԱՆՄԱՆ ԱՋԱԿՑՄԱՆ ՄԻՋՈՑՆԵՐԸ ԵՎ ՄԵԽԱՆԻԶՄՆԵՐԸ»

Մոդերատորներ՝

– ՀՀ Գյուղատնտեսության նախարարություն;

– Բելառուսի Հանրապետության Առևտրաարդյունաբերական պալատ;

– Փոքր և միջին արտահանողների ասոցիացիա:

Ելույթներ և զեկույցներ՝

– Հայաստանի Հանրապետության Գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայություն;

– Ռուսաստանի Դաշնության Սպառողների իրավունքների պաշտպանության և մարդու բարեկեցության ոլորտում վերահսկողության Դաշնային ծառայություն;

– Ռոսսելխոզնադզոր (Ռուսաստանի Դաշնության անասնաբուժական և ֆիտոսանիտարական վերահսկողության դաշնային ծառայություն);

– Բեկոն:

Հարցեր և քննարկում:

11:30-13:00 Սեկցիոն նիստ (կլոր սեղան)՝

«ԺԱՄԱՆԱԿԱԿԻՑ ԷՆԵՐԳԱԽՆԱՅՈՂ ՏԵԽՆՈԼՈԳԻԱՆԵՐԻ ՆԵՐԴՆՈՒՄԸ ՈՐՊԵՍ ՏՆՏԵՍՈՒԹՅԱՆ ԷՆԵՐԳԱԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՃԻ ԿԱՐԵՎՈՐԱԳՈՒՅՆ ՈՒՂՂՈՒԹՅՈՒՆ»

Մոդերատորներ՝

– Հայաստանի Հանրապետության Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարություն;

– Ռուսաստանի Դաշնության Էներգետիկայի նախարարություն;

– Հայաստանի Էլեկտրական ցանցեր;

– «KAZAKH INVEST» արտահանման և ներդրումների ազգային գործակալություն:

Ելույթներ և զեկույցներ՝

– Հայաստանի Էլեկտրական ցանցեր;

– Ռելեմատիկա;

– Հրազդանի ՀԷԿ:

Հարցեր և քննարկում:

11:30-13:00 Սեկցիոն նիստ (կլոր սեղան)՝

«ԵՏՄ ՇՐՋԱՆԱԿՆԵՐՈՒՄ ՄԻԱՍՆԱԿԱՆ ԼՈԳԻՍՏԻԿ ԲԻԶՆԵՍ ՏԱՐԱԾՔԻ ՍՏԵՂԾՈՒՄԸ ՈՐՊԵՍ ՄԻՈՒԹՅԱՆ ՏՆՏԵՍՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏ ԻՆՏԵԳՐՄԱՆ ՀԻՄՆԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻՔ»

Մոդերատորներ՝

– Հայաստանի Հանրապետության Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարություն;

– Ղրղզստանի Հանրապետության Տրանսպորտի և կապի նախարարություն;

– Ղրղզստանի Հանրապետության Առևտրաարդյունաբերական պալատ:

Ելույթներ և զեկույցներ՝

– Հայաստանի Տրանսպորտային առաքողների միություն:

Հարցեր և քննարկում:

11:30-13:00 Կոնֆերանս՝

«ԶԲՈՍԱՇՐՋՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՈԼՈՐՏԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱԿԻՑ ՄԻՏՈՒՄՆԵՐԸ ԵՎ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ»

Մոդերատորներ՝

– ԱՊՀ անդամ պետությունների պալատների ղեկավարների Խորհուրդ;

– ՀՀ Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտե;

– Ռուսաստանի Դաշնության Մշակույթի նախարարության զբոսաշրջության դաշնային գործակալություն:

Ելույթներ և զեկույցներ՝

– Հայաստանի Ներգնա Տուրօպերատորների Միություն:

Հարցեր և քննարկում:

13:00-13:30 Պայմանագրերի և համաձայնագրերի ստորագրում:

13:30-15:00 Ճաշ:

15:00-22:30 Էքսկուրսիա դեպի Սևանա լիճ:

18:00-20:00 Ընթրիք:

20:00-22:00 Հայկական երեկո: Մշակութա-ժամանցային ծրագիր:

04 հունիսի 2018 թ., երկուշաբթի

09:00-10:00 Նախաճաշ:

10:00-10:30 Դուրսգրում հյուրանոցից:

10:30-12:00 Համաժողովի մասնակիցների տեղափոխում դեպի ք. Երևան: